Головна » Інструкції » Як видалити епоксидну смолу?

Як видалити епоксидну смолу?

Видалити затверділу епоксидну смолу не так просто. Ми зібрали та описали різні методи видалення.

Хороші адгезійні властивості, а також механічна міцність ускладнюють видалення епоксидної смоли. Відповідно, механічне видалення займає дуже багато часу. Тому матеріал легше зріджувати (мочити розчинником) та зішкрябати.

Поверхня обробляють ацетоном, а потім чекають одну годину, поки поверхня не стане злегка м’якою. Потім пістолет з гарячим повітрям використовується для нагрівання уражених ділянок приблизно до 200 градусів. Тільки при цій температурі смола знову стає рідкою, а потім її можна зішкребти. Тут важливо, щоб навколишні матеріали, такі як дерево або пластик, не нагрівалися або не горіли.

Термопістолет та шпатель.

З стійкими залишками затверділої смоли можна боротися за допомогою термопістолета. Метою тут є розм’якшення смоли, щоб потім можна було механічно видалити масу. Більшість епоксидних смол розм’якшується при температурі 200 градусів. Тому гарячий повітряний фен з регулюванням температури тут дуже знадобиться. Продовжуйте по частинах і нагрівайте менші ділянки, перш ніж видаляти залишки за допомогою скребка або шпателя. Отримані температури можуть спричинити опіки, тому слідкуйте за своєю безпекою та надягайте рукавички. Також дуже рекомендується носити респіратор, оскільки нагрівання смоли може викликати пари та сморід.

Ізопропіловий спирт.

Для видалення незатверділої епоксидної смоли можна використовувати ізопропіловий спирт, також відомий як ізопропанол. Оскільки рідка смола ще не така тверда, видалення епоксидної смоли ацетоном або оцтом також добре працює.

Видалення епоксидного клею на шкірі

Оцет. Оцтом можна видалити застиглий епоксидний клей зі шкіри. Змочіть ділянку на шкірі тканиною, змоченою в оцті, поки смола не розм’якшиться. Після просочування можна видалити епоксидну смолу.

Видаліть епоксидну смолу ацетоном. Ацетон – це ще один простий, але ефективний спосіб видалення смоли. Як і оцет, ацетон зустрічається майже в кожному домоволодінні. Покладіть частину його на ватний тампон і потріть уражену ділянку, поки не видалите епоксидну смолу. Зверніть увагу, що ацетон є легкозаймистим, тому його не слід вдихати у великих кількостях. Використовуйте цей матеріал тільки в добре провітрюваних приміщеннях, а не поблизу відкритого вогню. Після видалення найкраще ретельно промити оброблену ділянку водою з милом, а потім нанести зволожуючий крем, оскільки ацетон витягує вологу з шкіри.

Інструкції