Епоксидна смола та затверджувач містять речовини, які не повинні контактувати зі шкірою. Прямий контакт зі шкірою може викликати алергію та подразнення шкіри. Також рекомендується використовувати смолу в добре провітрюваних приміщеннях, а також використовувати маску для дихання з фільтром та для захисту очей. Також дотримуйтесь інструкцій з техніки безпеки на упаковці.
Багато продавців через незнання або щоб збути скоріше товар стверджують, що їх ювелірний компаунд нетоксичний і абсолютно нешкідливий для здоров’я. Це міф. Епоксидний компаунд може пахнути менше або більше, але все одно має клас небезпеки (речовини помірно небезпечні). Від цього нікуди не дітися, така природа матеріалу. Багато товарів побутової хімії, лакофарбові матеріали, навіть косметичні засоби також містять небезпечні токсичні компоненти, проте ми їх широко використовуємо. Важливо бути поінформованим про небезпеку при роботі з хімічними речовинами і дотримуватися необхідних заходів безпеки. При роботі рекомендується застосовувати відповідний захисний одяг, рукавиці та окуляри або захист особи. Епоксидна смола не є вибухонебезпечною, але горить в джерелі вогню. Містить летючі речовини (толуол та епіхлоргідрин) в мікроскопічних дозах. За ступенем впливу на організм людини ці сполуки відносяться до 3-го класу небезпеки.
Ваша смола має неприємний запах?
Серед розмаїття компаундів торгової марки Slab виокремлюються комплекти для товстих шарів з маркуванням: КЕ «Slab-421», КЕ «Slab-431», КЕ «Slab-419», КЕ «Slab-460», які майже не мають активного запаху, але твердіють довго – майже три доби, тому застосувати їх для грунтування вам не вдасться.