Головна » Дізнатися більше » Який барвник можна використовувати для епоксидної смоли?

Який барвник можна використовувати для епоксидної смоли?

Епоксидна смола в останні роки все частіше застосовується не в якості клейового складу, а для виготовлення всіляких декоративних елементів. З неї нерідко роблять різні сувеніри, біжутерію, прикраси, ювелірні вироби. Завдяки унікальним властивостям матеріалу вдається домогтися отримання дійсно оригінальних і стильних предметів.


 

Багато в чому таке розмаїття сфер застосування обумовлено використанням всіляких барвників для епоксидної смоли. Такі пігменти дозволяють отримати той колір або поєднання відтінків, яке потрібно саме вам. У даній статті ми поговоримо про те, які барвники можна використовувати для підфарбовування епоксидної смоли.

Види і особливості барвників для епоксидки

Кольори для епоксидних смол – спеціальні наповнювачі, які слід змішувати з базовим складом з метою зміни кольору полімеру після його застигання. Процес їх додавання в епоксидку прийнято називати колерування.

Для підфарбовування смоли є різноманітні способи. При цьому головне, щоб пігмент не змінював властивості епоксидної смоли, а також мав стійкий колір при змішуванні. Найчастіше можна купити барвник-пасту для епоксидної смоли. Вони поставляються у вигляді в’язкої маси відповідного кольору.

Також зустрічаються пігменти, які вже змішані з невеликою кількістю основного компонента смоли ( «1»). В результаті гарантована сумісність з усіма різновидами смол. Різні кольори барвників ви можете змішувати один з одним для отримання потрібного відтінку.

 

Дозування певної кількості барвника дозволяє контролювати ступінь прозорості смоли, а також насиченість відтінку. Концентрація фарбувального складу на рівні 0,5% від сумарного обсягу смоли дозволить надати полімеру ледь помітний відтінок кольору. Для розрахунку рекомендується приготувати пробний склад для візуальної оцінки його кольору і прозорості.

Найчастіше виробники епоксидних компаундів пропонують спеціальні фарби, які ідеально підходять для фарбування їх продукції. Краще віддавати перевагу таким варіантам.

Що стосується видів барвників, що застосовуються для підфарбовування епоксидної смоли, їх кілька. Умовно їх поділяють на прозорі і непрозорі. Прозорі – ті, які дозволяють пофарбувати епоксидку, що не замутнюють її. У підсумку після остаточного застигання виріб буде виглядати як кольорове скло. Непрозорі пігменти надають складу певну матовість і інші ефекти, що впливають на пропускання світла.

Однак є інша класифікація видів барвників, які можна використовувати для роботи з епоксидкою. Саме її найчастіше використовують для підбору потрібного складу:

  1. Одноколірні. Барвники забарвлюють епоксидну смолу в один певний колір.
  2. Барвники з люмінофором. Вони містять компоненти, що утворюють фотолюмінесценцію. Можуть бути безбарвними або кольоровими.
  3. Матові барвники. Можуть не тільки змінити колір, але і додати до складу епоксидки найдрібніші суспензії. В результаті утворюється характерна матовість. Як правило, такі барвники застосовують для виготовлення всілякої біжутерії, а також декоративних прикрас.
  4. Металік і перламутр. Вони мають характерний перелив і дрібні крупинки металевого відтінку. Спочатку в їх складі містилася алюмінієва пудра. В наші дні різноманітність варіантів досить широке.
  5. Барвники з блискітками (глітер). Дають можливість надати предмету блиск. Однак блискітки більші в порівнянні з тими, що застосовуються в перламутрових барвниках для епоксидної смоли.

   

Грамотно «жонглюючи» цими фарбами і їх кількістю можна домогтися отримання різних відтінків з потрібною вам глибиною.

Ключові характеристики барвників для епоксидки

Щоб зрозуміти, який барвник для епоксидної смоли підійде саме вам, потрібно розібратися в їх ключових характеристиках. Кожен з виробників вказує на етикетці свої конкретні параметри пігментів. Однак можна перерахувати найбільш затребувані з них:


Як бачите, різноманітність представлених варіантів барвників для підфарбовування епоксидної смоли досить велике. Кожен з них можна вдало використовувати самостійно або комбінувати з іншими для отримання дійсно оригінального відтінку з потрібним вам ефектом. Головне пам’ятати, що потрібно вибирати якісні пігменти від перевірених виробників. Також слід строго дотримуватися правил роботи з епоксидкою, щоб результат приніс тільки позитивні емоції!